Соуси створені для того, щоб доповнювати, розкривати та покращувати смак страв. При цьому одним із найпопулярніших соусів можна вважати кетчуп. Його подають не лише з картоплею фрі чи сендвічами, кетчуп можна додавати у величезну кількість страв – у пасти, супи чи м'ясні страви. Цікава варіація кетчупу - поєднання цибулі, помідорів і слив.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяНасамперед потрібно підготувати всі інгредієнти для приготування кетчупу з додаванням слив:
- помідори – 2 кг;
- сливи – 800 г;
- цибуля ріпчаста - 250 г;
- петрушка свіжа – 30 г;
- оцет яблучний – 40 мл;
- перець чилі – 35 г;
- часник – 25 г;
- цукор – 150 г;
- сіль – 35 г;
- перець чорний мелений - 1/2 ч. ложки.
З зазначеної кількості продуктів виходить приблизно 6 банок по 200 мл.
Важливо!
- Сорт помідорів і слив не такий вже й важливий, головне, щоб вони були стиглими.
- Замість петрушки можна взяти кріп, кінзу чи базилік.
Промийте помідори та зробіть на кожному неглибокий хрестоподібний надріз на верхівці. Помістіть помідори у мікрохвильову піч на високій потужності на 30-40 секунд. Після мікрохвильової печі помістіть помідори в крижану воду на кілька хвилин. Зніміть шкірку, яка тепер легко відходить.
Якщо мікрохвильової печі немає, то потрібно залити помідори окропом і залишити приблизно на 60 секунд, а після залити холодною водою.
Очищені помідори наріжте довільними шматочками і подрібніть у блендері або прокрутіть через м'ясорубку. Повинен вийти густий томатний сік із насінням (приблизно 1,5 л).
- Щоб видалити насіння із томатного соку, його потрібно протерти через сито. Сито не повинно бути занадто дрібним, щоб вся м'якоть пройшла через дірочки, а насіння залишилося в ситі.
Відразу перелийте томатний сік у товстостінний посуд. Краще, якщо це буде чавунний казан, але підійде і каструля з товстим дном.
Цибулю очистіть від лушпиння, а перець чилі розріжте навпіл і видаліть насіння, наріжте довільними шматочками.
Петрушку промийте, обсушіть, порубайте ножем.
Цибулю, перець та петрушку подрібніть у чаші блендера або пропустіть через м'ясорубку. Перелийте суміш у казан з томатним соком.
Перелийте сливове пюре у казан із томатним соком.
Перемішайте вміст казану, поставте на максимальне нагрівання і доведіть до кипіння. Зменшіть нагрівання до рівня трохи нижче середнього і, періодично помішуючи, уварюйте приблизно 1-1,5 години.
Через 1,5 години томатно-сливова маса помітно увариться та змінить колір.
Часник очистіть, промийте і дрібно нарізайте ножем або пропустіть через прес. Додати часник в казан. Всипте цукор, сіль та перець. Перемішайте.
Знову доведіть суміш до кипіння і, періодично помішуючи, уварюйте кетчуп на вогні трохи нижче середнього приблизно 1-1,5 години, до бажаної густини. Обов'язково періодично перемішуйте, тому що вся гуща опускається на дно і може пригоріти.
Через 1,5 години маса добре увариться і стане ще більш насиченим кольором.
Влийте яблучний оцет. Перемішайте і доведіть знову кетчуп до кипіння. Періодично помішуючи, проваріть кетчуп на вогні трохи нижче за середній ще приблизно 15 хвилин.
Обов'язково стерилізуйте банки та кришки будь-яким зручним способом.
Закрутіть банки із кетчупом простерилізованими кришками. Переверніть банки та перевірте, чи не підтікають кришки. Укутайте банки теплою ковдрою чи товстим рушником і залиште до повного остигання.
Зберігати такий кетчуп можна в темному і сухому місці - комора або льох для цього чудово підійдуть.
Читайте також:
Не зрівняється ні з яким кетчупом: рецепт найсмачнішого домашнього соусу з помідорів на зиму